Styropian popularnym materiałem ociepleniowym

Styropian popularnym materiałem ociepleniowym

23 października 2022 Wyłączono przez Marcin Kalicki

Styropian to materiał, który doskonale sprawdza się do wykonywania izolacji cieplnej domów jedno- i wielorodzinnych, budynków użyteczności publicznej i gospodarczych. Posiada on bardzo różne parametry techniczne i może być wykorzystywany do wykonania izolacji cieplnej ścian zewnętrznych, podłóg i dachów. Jaki powinien być styropian na podłogę?

Jakie cechy powinien posiadać styropian posadzkowy?

Styropian na podłogę powinien nie tylko posiadać niski współczynnik przewodzenia ciepła. Styropian na podłogę musi być także odporny na zginanie, ściskanie i rozerwanie. Styropian posadzkowy występuje w bardzo różnych grubościach. Dobiera się ją biorąc pod uwagę rodzaj posadzki.

W przypadku wykonywania izolacji zwykłych posadzek dobrze sprawdzi się styropian posadzkowy o grubości 5 cm. Styropian posadzkowy do izolacji podłóg z ogrzewaniem podłogowym powinien mieć maksymalnie 20 cm grubości.

Jaki styropian do izolacji cieplnej dachu wybrać?

Styropian podłogowy może być biały albo grafitowy. Styropian podłogowy może zostać wykorzystany do wykonania izolacji cieplnej różnych podłóg, także na gruncie. Styropian podłogowy dostępny jest w każdym sklepie budowlanym. Osoby, które chcą wykonać izolację zarówno posadzki, jak i dachu, nie muszą kupować dzisiaj dwóch rodzajów styropianu.

W sprzedaży dostępny jest bowiem także styropian dach podłoga. To styropian, który charakteryzuje się niskim współczynnikiem przewodzenia ciepła. Styropian dach podłoga dostępny jest w dwóch grubościach. Można kupić biały styropian dach podłoga o grubości 5 i 10 cm.