Styropian na podłogę i na dach

Styropian na podłogę i na dach

8 października 2022 Wyłączono przez Marcin Kalicki

Styropian to w chwili obecnej chyba najczęściej wybierany materiał do ocieplania budynków. Jest on wykorzystywany do ocieplania ścian zewnętrznych, dachów i podłóg. Styropian podłogowy musi spełniać trochę inne wymagania niż fasadowy. Na jakie parametry należy zwrócić uwagę wybierając styropian podłogowy?

Jaki styropian na podłogę wybrać?

Styropian nie bez powodu jest popularnym materiałem do ocieplania budynków. Jest bardzo łatwo dostępny, stosunkowo tani i łatwy w obróbce. Ponadto jest odporny na wilgoć i inne niekorzystne czynniki zewnętrzne. Istotne jest też to, że ma niski współczynnik przewodzenia ciepła.

W sprzedaży znajdują się różne rodzaje styropianu. Nie każdy z nich nadaje się do ocieplania podłóg. Styropian podłogowy musi mieć bardzo niski współczynnik przewodzenia ciepła. Jest on oznaczony symbolem lambda. Ponadto styropian na podłogę musi być odporny na ściskanie. Dodatkowo styropian na podłogę powinien posiadać odpowiednią grubość.

Jakie zastosowanie ma styropian na podłogę?

Styropian na podłogę jest bardzo uniwersalny. Styropian posadzkowy sprawdzi się do izolacji cieplnej podłóg na gruncie, z ogrzewaniem podłogowym, balkonów, tarasów, garaży. Styropian można wykorzystać także do ocieplenia dachów.

W sprzedaży dostępny jest nie tylko styropian posadzkowy, ale także styropian dach podłoga. Sprawdzi się on do izolacji dachów i podłóg. Styropian dach podłoga dostępny jest w bardzo różnej grubości. Styropian dach podłoga sprawdzi się do izolacji podłóg, izolacji stropodachów wentylowanych i pełnych.