Co można sfinansować z programów unijnych i rządowych?

Co można sfinansować z programów unijnych i rządowych?

6 września 2021 Wyłączono przez Marcin Kalicki

Program “Czyste Powietrze” znany jest każdemu. Nawet jeżeli nikt nie tłumaczył nam, na czym ten program polega, z pewnością słyszeliśmy choć niewielką wzmiankę w telewizji. Tutaj jednak potrzebna jest większa świadomość społeczna i należy zagłębić się w tematykę tego programu, aby każdy wiedział co i jak można sfinansować z programu “Czyste Powietrze”, a co najważniejsze aby każdy mieszkaniec miast i wsi mógł z tego programu skorzystać.

Wymiana pieca, ale nie tylko

Wszyscy mówią o wymianie pieca, jednak dofinansowanie “Czyste Powietrze” obejmuje także termomodernizację budynku mieszkalnego oraz instalację rekuperatora. Tutaj znów pojawia się skomplikowane pojęcie, o którym z pewnością mało kto słyszał.

Wszyscy wiemy czym jest wentylacja i klimatyzacja, o rekuperacji słyszeliśmy niewiele. Jest to nadal drogi i nowoczesny system wentylacji mechanicznej w domu, na którą decyduje się niewielki odsetek społeczeństwa. Z programem “Czyste Powietrze” i dofinansowaniem, możemy skorzystać z wielu ułatwień, a wszystko po to aby nasz dom i jego otoczenie było czyste i zdrowe.

Skorzystaj z dotacji unijnych

Datacja “Czyste Powietrze”, nie jest jedyną dotacją środowiskową, obecnie rząd ma bardzo wiele programów z dofinansowaniem, dzięki czemu możemy zadbać o zdrowe środowisko, a państwo nam za to zapłaci. Oczywiście nie uda się pokryć wszystkich kosztów, jednak dofinansowanie w kwocie przeszło 30 czy 50 tysięcy jest porządnym zastrzykiem w każdym budżecie domowym.

Wystarczy tylko prawidłowo wypełnić wniosek, skorzystać z pomocy urzędników bądź konsultantów odpowiedzialnych za projekty “Czyste Powietrze” i czekać na wpływ z rządowej kasy państwowej. Ty również możesz skorzystać ze wszystkich programów udostępnianych każdego roku przez rząd polski.