Dla kogo są przeznaczone dotacje?

Dla kogo są przeznaczone dotacje?

27 sierpnia 2021 Wyłączono przez Marcin Kalicki

Z pewnością każdy z nas choć raz słyszał o programie “Czyste Powietrze” i doskonale wie z czym on jest związany. Rząd polski chce zrobić wszystko, aby nasze środowisko było czystsze, aby ochronić przed zanieczyszczeniem powietrze wokół nas. Kwota dofinansowania jest zadowalająca, można z niej naprawdę wiele zrobić, a co za tym idzie zaoszczędzić na wydatkach w domowym budżecie.

Na czym polega program?

Jak wiadomo, program “Czyste Powietrze” jest skierowany do wszystkich mieszkańców domów jednorodzinnych, którzy nadal korzystają z przestarzałych kotłów, a co za tym idzie, skutecznie zanieczyszczają środowisko i mają niekorzystny wpływ na emisję gazów do środowiska.

Jeżeli zdecydujemy się na dofinansowanie “Czyste Powietrze”, wiele zyskamy, a najwięcej zyska nasze środowisko, które będzie czystsze i zdrowsze. Nawet nie zdajemy sobie sprawy co wdychamy zimą przy swoich domostwach. Czarny opad z nieba tłumaczymy spalinami nad miastem, a to na wsiach wydobywa się najwięcej spalin z kominów, które z kolei osadzają się w powietrzu i wpływają niekorzystnie na środowisko naturalne.

Jakie zmiany warto wprowadzić?

Już od dawna wiadomo, że zimą powietrze nie jest tak bardzo skażone, a ostatnimi czasy nawet wiosną, latem i jesienią jego jakość jest zadowalająca. Szczególnie w regionach gdzie różne stowarzyszenia decydują się na zakładanie pasiek z pszczołami. Ogrody zielone, wydzielone miejsca do zabawy, miasto dba o środowisko naturalne.

Także dotacja “Czyste Powietrze” jest wykorzystywana w miastach, gdzie część społeczeństwa zamieszkuje osiedla domów jednorodzinnych. To w niewielkich miejscowościach na obrzeżach miasta oraz w gminach wiejskich nadal istnieje wysoki procent domów, ogrzewanych tradycyjnymi piecami, które najbardziej zanieczyszczają naturalne środowisko.