Tych zasad przestrzegaj szukając prezentu

Tych zasad przestrzegaj szukając prezentu

23 czerwca 2022 Wyłączono przez Marcin Kalicki

Bez względu na to, czy szukamy prezentu na Dzień Kobiet, czy na Dzień Matki, mamy świadomość tego, że nie każde rozwiązanie, które nam się podoba, będzie jednakowo trafionym upominkiem. Rodzi się zatem pytanie o to, jak sytuacja przedstawia się wtedy, gdy interesuje nas prezent dla mężczyzny. Czy i w tym wypadku należy przestrzegać pewnych zasad? Choć mówi się, że panowie są mniej wrażliwi, co najmniej kilka zaleceń zasługuje na przypomnienie przed zakupem prezentu.

Po pierwsze – dopasujmy prezent do sytuacji

Nie każdy prezent dla faceta jest zawsze tak samo dobrym pomysłem. Bez względu więc na to, czy podoba nam się gadżet neutralny, czy też bardziej swobodny, zastanówmy się nad tym, czy jego wręczenie rzeczywiście będzie dobrym rozwiązaniem. Jeśli nie mamy pewności, czy nasze relacje nie są zbyt mało zażyłe, zastanówmy się przede wszystkim nad tym, czy upominek nie spowoduje konsternacji.

Nawet najbardziej dowcipne gadżety dla mężczyzn nie są przecież warte tego, aby doprowadzić do nieporozumienia albo wstrząsnąć jego relacjami intymnymi.

Po drugie – nie przepłacajmy

Wielu osobom wydaje się, że udany prezent musi mieć swoją cenę. I choć tendencję tę zwykle przypisuje się mężczyznom, okazuje się, że również kobiety często zapominają o tym, że wyjątkowy prezent dla Niego nie musi wcale być drogi. Czasem rzeczywiście wręczamy go osobie, dla której cena upominku nie gra roli.

Może zdarzyć się jednak i tak, że zamiast radości z prezentu zaobserwujemy konsternację wywołaną tym, że koszt jego zakupu jest wyższy niż można byłoby się z tym pogodzić. Jeśli więc nie łączą nas wyjątkowo bliskie relacje, staramy się nie wydawać za dużo. Pozwoli to osobie obdarowanej czerpać radość z upominku bez konieczności zadręczania się perspektywą rewanżu.