Podstawowe rodzaje zlewozmywaków łazienkowych

Podstawowe rodzaje zlewozmywaków łazienkowych

21 czerwca 2022 Wyłączono przez Marcin Kalicki

Armatura, na którą składają się sedesy, bidety, pisuary, wanny, kabiny prysznicowe i oczywiście zlewozmywaki (i to zarówno samodzielne, jak i zlewozmywaki z bateriami) składają się na wyposażenie łazienek. Ich wybór jest tak duży, iż każdy znajdzie coś odpowiedniego dla siebie. Jednym z podstawowych kryteriów wyboru jest ich montaż.

Rodzaje zlewozmywaków

Do jednych z najpopularniejszych zlewozmywaków na pewno trzeba zaliczyć zlewozmywaki nasadowe. Ich ogromnym plusem jest przede wszystkim to, iż można je samodzielnie zamontować – wystarczy dopasować sprzęt do szafki i uszczelnić ewentualne wolne przestrzenie.

Innym rodzajem zlewozmywaków są te wpuszczane (zwane też wbudowanymi). Ich montaż wymaga specjalnego otworu w szafce podzlewowej. Dzięki takiemu montażowi zlewozmywak nie ma kantów lub wystających krawędzi, co sprawia, iż niemal stapia się z szafką i tworzy z nią jedną całość.

Takie zamontowanie zlewozmywaka jest nie tylko bardzo praktyczne (w szparach nie gromadzi się brud), ale też niezwykle estetyczne – na nim doskonale prezentują się wszelkiego rodzaju akcesoria do zlewozmywaków.

Zlewozmywak podbudowany

Montaż zlewozmywaków podwieszanych wygląda podobnie jak tych wpuszczanych – tutaj także potrzebny jest specjalny otwór. Różnica jest taka, iż montaż następuje od dołu, dzięki czemu można dowolnie łączyć komory (jeżeli jest ich więcej niż jedna). Jednak warto tu wspomnieć o tym, iż montaż takiego zlewozmywaka jest dosyć skomplikowany i w większości przypadków wymaga zatrudnienia fachowca.

Zlewozmywaki łazienkowe mogą być bardzo różne. Ich wybór jest na tyle duży, iż każdy może wybrać taki, który odpowiada jego potrzebom i upodobaniom.