Styropian na podłogę

Styropian na podłogę

15 listopada 2022 Wyłączono przez Marcin Kalicki

Komfort użytkowani domu zależy od bardzo wielu elementów. Jednym z bardziej istotnych jest wybranie odpowiednich materiałów termoizolacyjnych. Obecnie do ocieplania domów bardzo chętnie wykorzystywany jest styropian. W sprzedaży znajduje się obecnie nie tylko styropian fasadowy, ale także styropian podłogowy.

Jakie cechy posiada styropian na podłogę?

Do izolacji termicznej podłogi należy wykorzystać styropian, który jest twardy. Podłoga musi bowiem znieść bardzo duże obciążenie. Wybierając styropian podłogowy należy zwrócić uwagę także na współczynnik przewodzenia ciepła. Im jest on niższym, tym lepiej chroni przed stratami ciepła.

Styropian podłogowy musi mieć też odpowiednią grubość. Styropian na podłogę powinien mieć co najmniej dziesięć centymetrów grubości. Na ogół też nie stosuje się styropianu na podłogę, którego grubość przekracza dwadzieścia centymetrów.

Jaki styropian do ocieplenia dachu?

Styropian może służyć nie tylko do ocieplenia ścian zewnętrznych i podłóg. To uniwersalny materiał ocieplający, który można wykorzystać także do ocieplenia dachu. W sprzedaży dostępny jest styropian dach podłoga. W przypadku styropianu na dach grubość ma tak samo duże znaczenie.

Doskonale sprawdzi się styropian dach podłoga o grubości nie mniejszej niż piętnaście centymetrów. Warto pamiętać, że styropian dach podłoga sprawdzi się do ocieplania każdego rodzaju podłóg i każdego rodzaju dachów. Styropian nadaje się się do ocieplania podłóg na gruncie, stropodachów, dachów płaskich i nachylonych.