Instalacje odgromowe i przeciwpożarowe zwiększają bezpieczeństwo

Instalacje odgromowe i przeciwpożarowe zwiększają bezpieczeństwo

20 września 2022 Wyłączono przez Marcin Kalicki

Uderzenie pioruna w dom czy inny budynek może mieć katastrofalne skutki dla przebywających w nim osób oraz dla instalacji elektrycznej. Przed spaleniem sprzętu elektronicznego i elektrycznego oraz przed pożarem najlepiej chronią instalacje odgromowe oraz instalacje przeciwpożarowe.

Gdzie należy montować instalacje?

Instalacje odgromowe chronią przed pożarem, przepięciem w instalacji elektrycznej na skutek uderzenia pioruna w budynek. W instalacje odgromowe powinny być wyposażone wszystkie budynki, które zostały zbudowane z łatwopalnych materiałów. Systemy odgromowe powinny znaleźć się też na wszystkich budynkach, których wysokość przekracza 15 m. Warto jednak być świadomym tego, że nawet na niższych budynkach warto montować systemy odgromowe. Stosując systemy odgromowe można skutecznie zabezpieczyć się przed skutkami uderzenia pioruna. Piorunochrony, które są częścią instalacji odgromowej nie są drogie. Na ich może sobie pozwolić niemal każdy.

Nie tylko instalacje odgromowe

Piorunochrony to nie jedyne rozwiązania, które w trosce o własne bezpieczeństwo i mienie warto  montować. Zarówno w domach jednorodzinnych, jak i użyteczności publicznej warto zamontować również instalacje przeciwpożarowe. Dostępne obecnie na rynku instalacje przeciwpożarowe to nowoczesne urządzenia, które ostrzegają o zagrożeniu pożarem. Instalacja przeciwpożarowa wyposażona jest w rozmaite czujniki, które wykrywają dym, iskry i ogień. Instalacja przeciwpożarowa spełnia oczywiście wymagane przepisami normy.