Po co potrzebne są instalacje odgromowe?

Po co potrzebne są instalacje odgromowe?

6 września 2022 Wyłączono przez Marcin Kalicki

Instalacje odgromowe mają tylko jedno zadanie do wypełnienia. Chronią budynki przed uderzeniami pioruna. Instalacje odgromowe, które są prawidłowo wykonane odprowadzają energię pioruna do ziemi najkrótszą drogą.

Systemy odgromowe: jaką ochronę zapewniają?

Dostępne obecnie na rynku instalacje odgromowe zapewniają budynkom kompleksową ochroną budynkom użyteczności publicznej oraz domom jednorodzinnym i budowlom wielorodzinnym. Produkty składające się na systemy odgromowe, które dostępne są na rynku spełniają wszystkie nie tylko krajowe, ale także europejskie normy. Systemy odgromowe odznaczają się więc bardzo wysoką jakością, co potwierdzają przyznane im certyfikaty. Systemy odgromowe składają się z wielu różnorodnych elementów. Jednym z nich są piorunochrony. Dostępne na rynku piorunochrony wykonywane są z żywicy poliuretanowej, stali nierdzewnej lub miedzi. Dzięki temu piorunochrony są odporne na zmienne warunki atmosferyczne.

Nie tylko ochrona odgromowa

W każdym budynku przydaje się nie tylko instalacja odgromowa. Bardzo ważne są także instalacje przeciwpożarowe. Nie tylko wykrywają one zagrożenie pożarowe, ale także je sygnalizują. Osoby przebywające w budowlach, w których zamontowane zostały instalacje przeciwpożarowe mogą dzięki nim czuć się bardziej bezpiecznie. Wszystkie komponenty, z których wykonane zostały instalacje przeciwpożarowe odznaczają się bardzo wysoką jakością. W skład instalacji przeciwpożarowej wchodzi między innymi optyczna czujka dymu, czujniki płomienia i ciepła.