Instalacja odgromowa chroni budynek przed uderzeniem pioruna

Instalacja odgromowa chroni budynek przed uderzeniem pioruna

13 września 2022 Wyłączono przez Marcin Kalicki

Porażenie piorunem ma katastrofalne skutki nie tylko dla człowieka, ale także dla instalacji elektrycznej, która znajduje się wewnątrz budynku. Ryzyko uszkodzenia sprzętów elektrycznych znajdujących się w domach, ale także ryzyko pożaru na skutek uderzenia pioruna znacznie zmniejszają instalacje odgromowe.

Z czego się składają instalacje?

Instalacje odgromowe składają się z kilku różnych elementów. W ich skład wchodzi między innymi przewód uziemiający oraz uziom. Instalacje odgromowe składają się także z piorunochronu. Wiele osób nie zdaje sobie sprawy z tego, że napięcie w miejscu uderzenia pioruna może wynosić kilkaset milionów woltów. Spalenie sprzętu elektrycznego, pożar czy porażenie osób znajdujących się w budynku to skutki uderzenia pioruna w dom czy inny budynek, w którym nie ma piorunochronu.

Gdzie kupić piorunochron?

Systemy odgromowe można dzisiaj kupić bez najmniejszych problemów. Dostępne na rynku systemy odgromowe spełniają wszystkie wymagane normy. To gwarancja, że systemy odgromowe zapewniają kompleksową ochronę odgromową. W ofercie dostępne są też piorunochrony. W sprzedaży znajdują się piorunochrony będące bardzo skuteczną ochroną przed uderzeniem pioruna. W budynkach warto instalować nie tylko piorunochrony, ale też instalacje przeciwpożarowe. Proponowane instalacje przeciwpożarowe składają się między innymi z optycznej czujki dymu. Instalacje przeciwpożarowe wyposażone są też w czujniki płomienia. Mogą wykrywać więc takie zagrożenie jak iskry i ogień.