Wybieramy odpowiedni obrus do jadalni i salonu

Wybieramy odpowiedni obrus do jadalni i salonu

16 lutego 2022 Wyłączono przez Marcin Kalicki

Urządzenie wnętrza, niezależnie od tego czy jest to salon, jadalnia, czy zwyczajna kuchnia, nie zależy wyłącznie od koloru pomalowanych ścian, czy zakupionych mebli. Bardzo dużą rolę odgrywają także dodatki, takie jak obrusy, bieżniki, firany i zasłony.

W poniższym artykule zajmiemy się kwestią doboru odpowiedniego obrusu, tak aby idealnie komponował się z resztą wnętrza. Wybierając obrus na stół, pamiętajmy aby spełniał on wszystkie swoje funkcje, powinien być użytkowy, elegancki i pasujący dodanego pomieszczenia.

Odpowiedni rozmiar okrągłego obrusa

Niezależnie od tego jaki mamy stół, ważne aby wybrać obrus o odpowiednim rozmiarze. Także posiadając niewielki okrągły stół w jadalni, powinniśmy znaleźć dobrze dobrane obrusy okrągłe, kwadratowy tutaj w ogóle nie będzie pasował. Jakie są najważniejsze zasady podczas wyboru rozmiaru obrusa?

Każdy stół ma także przystające do niego krzesła. Obrusy i ich rozmiary powinny być tak dopasowane, aby nie dotykały do siedziska krzeseł, podczas siadania mógłby on się niefortunnie ściągnąć, dodatkowo to niezbyt wygodna opcja. Ważny jest także wybór tkaniny. Dobrze jeżeli obrus się układa na stole, nigdzie nie wystaje i jest przyjemny w dotyku.

Tani obrus na duży stół

Na rynku możemy także znaleźć tanie obrusy i nie powinniśmy się zrażać ich niską ceną, albowiem czasami lepiej mieć kilka tańszych egzemplarzy do korzystania na co dzień niż jeden drogi i ekskluzywny, przy którym będziemy bali usiąść z jedzeniem czy piciem. Dobierając wielkość obrusu do stołu, wystarczy jeżeli kupimy obrusy o 15-20 centymetrów dłuższe od średnicy stołu okrągłego bądź odpowiednio dłuższe na szerokości i długości w przypadku stołu prostokątnego. Obrusy o większych wymiarach nie będą odpowiednio komponowały się we wnętrzu.