Pompy – urządzenia chętnie wykorzystywane

Pompy – urządzenia chętnie wykorzystywane

15 lutego 2021 Wyłączono przez Marcin Kalicki

Coraz więcej osób budujących dom decyduje się na pompę ciepła. Pompy ciepła Warszawa to urządzenie, które pozwalają zarówno na ogrzewanie domu zimą, jak i jego chłodzenie latem. Pompy ciepła Mazowieckie przystosowane są również do tego, aby ogrzewać wodę. Najlepiej sprawdzają się w tych budynkach, których zapotrzebowanie na energię nie jest zbyt wysokie.

Czym jest COP?

Współczynnik COP to jeden z ważniejszych parametrów charakteryzujących pompy ciepła Warszawa. Określa się go mianem współczynnika efektywności. Jest to parametr mówiący nam o tym, jak sprawnie działa pompa. Wybierając pompę ciepła, warto pamiętać, że w przypadku tego współczynnika zasada jest prosta: im jest on wyższy, tym lepiej. Mówi on o tym, ile energii oddaje pompa do instalacji w stosunku do tej energii, którą pobrała z sieci.

Pompa samodzielna czy działająca biwalentnie?

Pompy ciepła Warszawa, które obecnie są dostępne to urządzenia działające samodzielnie, a więc takie, które są jedynym źródłem ciepła w domu, ale również takie, które działają biwalentnie, czyli współpracują z innymi urządzeniami. Takim urządzenie, z którym pompa ciepła Warszawa może współpracować jest między innymi kocioł gazowy. Najczęściej pompy działające biwalentnie stanowią odrębne urządzenia.

Warto jednak pamiętać, że dzisiaj producenci oferują ciekawe hybrydy, w których w jedno połączono pompę i kocioł. Pompy ciepła sprawdzają się w naszym klimacie naprawdę dobrze. Szeroki wybór tych urządzeń sprawi, że każdy znajdzie odpowiedni dla siebie model. Aby przekonać się, jak szeroka jest oferta firm proponujących pompy ciepła, wystarczy wpisać w wyszukiwarce frazę „pompy ciepła firmy Warszawa”.