Pompy – urządzenia chętnie wykorzystywane

Coraz więcej osób budujących dom decyduje się na pompę ciepła. Pompy ciepła Warszawa to urządzenie, które pozwalają zarówno na ogrzewanie domu zimą, jak i jego chłodzenie latem. Pompy ciepła Mazowieckie przystosowane są również do tego, aby ogrzewać wodę. Najlepiej sprawdzają się w tych budynkach, których zapotrzebowanie na energię nie jest zbyt wysokie.

Czym jest COP?

Współczynnik COP to jeden z ważniejszych parametrów charakteryzujących pompy ciepła Warszawa. Określa się go mianem współczynnika efektywności. Jest to parametr mówiący nam o tym, jak sprawnie działa pompa. Wybierając pompę ciepła, warto pamiętać, że w przypadku tego współczynnika zasada jest prosta: im jest on wyższy, tym lepiej. Mówi on o tym, ile energii oddaje pompa do instalacji w stosunku do tej energii, którą pobrała z sieci.

Pompa samodzielna czy działająca biwalentnie?

Pompy ciepła Warszawa, które obecnie są dostępne to urządzenia działające samodzielnie, a więc takie, które są jedynym źródłem ciepła w domu, ale również takie, które działają biwalentnie, czyli współpracują z innymi urządzeniami. Takim urządzenie, z którym pompa ciepła Warszawa może współpracować jest między innymi kocioł gazowy. Najczęściej pompy działające biwalentnie stanowią odrębne urządzenia.

Warto jednak pamiętać, że dzisiaj producenci oferują ciekawe hybrydy, w których w jedno połączono pompę i kocioł. Pompy ciepła sprawdzają się w naszym klimacie naprawdę dobrze. Szeroki wybór tych urządzeń sprawi, że każdy znajdzie odpowiedni dla siebie model. Aby przekonać się, jak szeroka jest oferta firm proponujących pompy ciepła, wystarczy wpisać w wyszukiwarce frazę “pompy ciepła firmy Warszawa”.