Kryptowaluty – na co zwrócić uwagę przy wyborze kantoru?

Kryptowaluty – na co zwrócić uwagę przy wyborze kantoru?

14 marca 2021 Wyłączono przez Marcin Kalicki

Kryptowaluty cieszą się dużym zainteresowaniem, co sprawia, iż coraz większa ilość osób zaczyna zajmować się ich zakupem i sprzedażą. W konsekwencji powstaje coraz więcej takich miejsc jak kantor czy giełda bitcoin (lub innych kryptowalut), w których można dokonywać różnorodnych transakcji. Jednak aby wszystkie dokonywane transakcje były nie tylko korzystne, ale także bezpieczne, to należy wybrać odpowiedni kantor. Czym powinien się on charakteryzować? Oto podstawowe cechy.

Wysokość osiąganego zysku

Cel korzystania z miejsca, jakim jest kantor bitcoin i innych kryptowalut jest jeden – realny i stosunkowo wysoki zysk. Dlatego też decydując się na konkretny kantor tego typu należy sprawdzić wszystkie kwestie finansowe.

Po pierwsze – kurs bitcoin – bo to od tego w głównej mierze jest uzależniona wysokość zarobku. Po drugie – opłaty i prowizje pobierane przez dany kantor (im są one niższe, tym lepiej dla klienta). Dopiero wypadkowa tych wszystkich czynników pozwala stwierdzić, czy dany kantor zajmujący się handlem btc oferuje korzystne warunki umożliwiające realny zysk. 

Różnorodność dostępnych kryptowalut

Innym ważnym kryterium wyboru konkretnego kantoru powinna być różnorodność dostępnych w nim kryptowalut. Każdy klient korzystający z takiego kantoru powinien mieć do wyboru nie tylko te najpopularniejsze (takie jak litecoin, ethereum, monero i oczywiście bitcoin), ale także te mniej znane i tym samym mniej popularne (na których często można zarobić naprawdę spore pieniądze). Tutaj zasada jest bardzo prosta – im większy wybór kryptowalut, tym lepiej świadczy to o danym kantorze.

Oprócz korzystnych warunków finansowych i różnorodności kryptowalut, dobry kantor powinien charakteryzować się bezpieczeństwem transakcji, odpowiednim przechowywaniem danych osobowych oraz najwyższą jakością obsługi klienta. Tylko taki kantor zasługuje na uwagę.