Jak wygląda sprowadzenie samochodu z zachodu?

Jak wygląda sprowadzenie samochodu z zachodu?

25 lipca 2022 Wyłączono przez Marcin Kalicki

Sprowadzenie samochodu z zagranicy nie jest trudne, jednak trzeba pamiętać o kilku czynnikach, aby całość operacji trwała krótko, a dodatkowo abyśmy na tym przedsięwzięciu jak najmniej stracili. Po pierwsze ważny jest wybór samochodu. To prawda, że wolimy kupować samochody w Niemczech i w innych państwach, głównie dlatego że są one w o wiele lepszym stanie technicznym niż te same samochody w Polsce.

Co prawda są droższe i będzie nas kosztował jeszcze transport samochodów z Niemiec, ale w perspektywie czasu będzie to o wiele lepsza inwestycja. Samochody chętnie sprowadzamy nie tylko z Niemiec, wybieramy również auta z Belgii, z Francji czy z Holandii, rzadziej sprowadzamy samochody ze Stanów Zjednoczonych, głównie ze względu na odległość.

Ile kosztuje sprowadzenie auta z Niemiec

W zależności od tego jaki transport aut z Niemiec wybierzemy, czy będzie to profesjonalna laweta z Niemiec do Polski czy inny sposób transportu, możemy zapłacić inna kwotę za wyżej wymienioną usługę. Lawetę zamawiamy u nas w Polsce, w momencie gdy już znajdziemy samochód, który nam się spodobał i który chcemy kupić. Taką lawetę możemy zamówić także przez Internet.

Doskonały sposób na przewiezienie auta

Najlepszym sposobem na przewiezienie auta jest laweta Niemcy Polska. To dzięki niej zyskamy pewny i bezpieczny transport, a nasz samochód będzie bezpieczny na wynajętej lawecie. Transport na lawecie jest o tyle bardziej komfortowy, że możemy przejechać nim bez konieczności rejestracji i bez konieczności posiadania tablic wjazdowych.

Kiedy zdecydujemy się na sprowadzenie auta na lawecie, odchodzą nam formalności związane z jego czasową rejestracją czy ubezpieczeniem samochodu, co bardzo ułatwia transport z zagranicy.